קיבוץ געש
קיבוץ געש
חסר רכיב

מידע עבור חיסונים לגילאי 0-3

07/03/2019

7.3.2019

חיסוני ילדים

לחברים שלום,

כוחה של קהילה נמדד בין היתר בשמירה והגנה על אוכלוסיות שאינן יכולות להגן על עצמן. לעיתים עלינו לבחון את עצמנו, את התנהגותנו וההחלטות שאנו מקבלים עבור עצמנו ועבור משפחותינו ביחס לצרכי הקהילה בה אנו חיים בכללותה.

בעקבות מגיפת החצבת הפוקדת את ישראל נערכו מספר פעולות בנושא זה בקהילה. ביניהן הרצאה פתוחה לציבור בנושא החיסונים, דיונים בפורומים ציבוריים (מינהלת חינוך, מזכירות הקיבוץ, ועדת בריאות וכו').

כל הפורומים הללו היו תמימי דעים שמערכת החינוך בקיבוץ געש חייבת להתנהג באחריות כלפי הילדים המתחנכים בה ושאר חברי הקהילה. לפיכך, הוחלט לאחר בדיקת הנושא מכל היבטיו (כולל היבטים משפטיים וארגוניים) כי החל משנה הבאה (ספטמבר 2019) לא יירשמו לגנים ילדים חדשים למערכת שאינם מחוסנים. בשלב זה, מאחר ואין החלטה של מדינת ישראל המחייבת חיסון ילדים, ההמלצה מתייחסת לגנים בגילאי 0-3 (בית התינוקות, עפרוני, חוחית).

בכוונת המערכת לקיים תהליך הסברה ויישום ההמלצה בעזרת "מחוסגן" - ארגון התנדבותי של רופאים המגיעים לגנים ומקיימים שיחות הסברה להורים על הנושא ואף בודקים את פנקסי החיסונים של הילדים. במידת הצורך גם מתקיימת הסברה פרטנית להורים שלא מחסנים את ילדיהם.

 

אנו תקווה כי ההורים ישתפו פעולה מתוך הבנת המצב, לטובת כלל האוכלוסיה ושמירת בריאותה.

 

מינהלת החינוך, צוות המרפאה ומזכירות קיבוץ "געש"

 

 

תגובות לדף זה
תגובה חדשה

עדיין אין תגובות לדף זה.
מוזמנים להגיב!

חסר רכיב