קיבוץ געש
קיבוץ געש
חסר רכיב

ימי הכרעה/ מאת דב ניימן

08/04/2019

לבחירות הגורליות שעלולה לקבוע אצל מי השלטון , מי ינווט את הספינה המטלטלת בים סוער, כלומר,מדינת ישראל, אומנם מדינת קטנה אך עמוסת בעיות, בכל תחום, ועלי להדגיש שלום וביטחון, אשר גורר את בעיות חברה, כלכלה וכמובן הפער הסוציאלי בין קבוצות אתניות בעם.

אז ליום זה חסרים  15 ימים, דעתי שרצוי פחות סקרים, לעבוד, לחרוש את הארץ, להגיע לציבור הרחב ביותר שניתן, תרומתי בצניעות,   מנסה להגיע דרך כתיבתי, אל דעתם, לאוזניים הכרויות של חברינו מעל דפי "ידיעות הקיבוץ".

כמו כן, נוסף על התנועה הקיבוצית, לעבור כל צומת, פרשת דרכים, מירוחם עד אילת, רק האחוד של עבודה , מרצ, סביב כחול לבן, והיו"ר בני גנץ.

על כל מפלגה לגדול, להתרומם, מספיק להתקיף את הממשלה, להקיש על כל דלת זה יביא יותר תועלת.

ממשלת נתניהו חייבת לפעול, האמת כפי שמגדירים לא מעט פרשנים, עוד לא "נברא" ידיד גדול לישראל כנשיא טראמפ, למשל, בין היתר עזרתו במועצת הביטחון בימים גדולים של מציגת אמריקה וממשלתו, המהוללת ניקי היילי.

היום מר נתניהו נמצא בארה"ב, בפגישה עם נשיא טראמפ, ויקבל רשמית הצהרתו שלו ושל אמריקה , את רמת הגולן בריבונות ישראל. זה בניגוד לכל הממשלות אשר כיהנו מיום היווסדה של מדינת ישראל,  גם לא ירושלים, מעשים דגולים של איש דגול וידיד כמו מר טראמפ, לריענון של קוראי "ניבים" ארה"ב של הרי טרומן אומנם הכירה בהחלטת האו"ם בישראל,  ואני זוכר היטב ,שכתבו, "טרומן תמך בהחלטת מועצת האומות, או חבר עמים, 11 דקות אחרי שר החוץ אנדרי גרומיקו, שר החוץ של רוסיה שפעל נמרצות ,גם בימים קשים, טרם הכרזת המדינה על ידי בן-גוריון,-- אוסטין, נציגו של טרומן, הביא הצעה לדחות את הכרזתו של בן גוריון, לחץ של העולם ערבי על אמריקה. הסיבות, להפסיק את אספקת נפט שבימים ההם, גם אמריקה הייתה נדרשת לתעשייה , כאמור, גרומיקו, התנגד נגד להצעה של אמריקה, למה ומדוע  הנני מזכיר פרק חשוב בהיסטוריה של אמריקה?, היא ידעה גם להתנגד לישראל הצעירה שלחמה אל מול העולם ערבי שהתנגדה לחלוקה של ישראל- הערבי, עד עצם היום הזה. על כן,  עולה במחשבתי, עלול לבוא יורשו של הנשיא טראמפ, איני יודע מתי,  ועלול לבטל את ההסכם עם נתניהו היום, מו"מ בין שתי המדינות, ישראל סוריה ,יש לה יותר שמחות ותוקף, היו ימים בהיסטוריה טרם הקמת המדינה ואחריה, ניסיונות להגיע להסכם שלום, שלא צלחו.

כל עוד, העולם ערבי לא יכיר בישראל כמדינה של העם היהודי, דמוקרטית, צדק ושוויון,  השלום  ייתעכב.

תגובות לדף זה
תגובה חדשה

עדיין אין תגובות לדף זה.
מוזמנים להגיב!

חסר רכיב