קיבוץ געש
קיבוץ געש
חסר רכיב

דבר המערכת/ מאת קרינה פלדמן

18/04/2019

לפני כשבועיים, בית געש נפרד מחברתנו היקרה, שולה פרנס.

נשלח מכאן את תנחומינו למשפחה. חלקו הראשון של הגיליון יוקדש לזכרה של שולה ז"ל. שולה מותיקי ומקימי קיבוץ געש, אשת חינוך, אשר טיפלה בקבוצה השניה של ילדי געש, התמקצעה בתחום החינוך המיוחד, תרמה רבות לפעילות הקיבוץ. על פי הספדי הקרובים לה, היתה אישה חמה ומיוחדת שידעה לתת את תשומת הלב הדרושה לכל ילד וילדה. כתבה ספר, שירים. אישה של מילים, מוסיקה ותרבות. מוזמנים להתרגש מהספדי הקרובים לה. יהי זכרה ברוך.

 

 

לפני שבועיים, תושבי מדינת ישראל בחרו בפעם החמישית בבנימין נתניהו לראש הממשלה. גוש הימין עם 65 מנדטים וגוש השמאל עם 55 מנדטים. מה ניתן עוד לכתוב על כך?

נדמה לי שבחברה הקיבוצית נשמעה אנחת אכזבה מהתוצאות, כל שנותר הוא לקוות לטוב. נראה כמה זמן הממשלה תחזיק מעמד. ימים יגידו.

בסוף השבוע הקרוב, נחגוג את חג הפסח 2019. כל משפחה תסוב סביב שולחן החג עם בני ביתה, בארוחה החגיגית וקריאת ההגדה. נציין את יציאת מצרים מעבדות לחירות, נזכר באבי הנביאים- משה אשר הנהיגו את עם ישראל ליציאה לחופש, נציין את עשרת הדיברות, נשיר שירים, נשתה יין טוב ונבדוק האם אנו באמת חופשיים. חופשיים מכבלים וחסימות, מדעות קדומות, חופשים לבטא את רחשי ליבנו, חופשים להתקרב ולהתחבר אל עצמנו. זמן נפלא לבדק בית פנימי (כמו רוב חגי ישראל לדעתי) על מנת לחיות באושר לצד האור.

 

אנצל הזדמנות זו להודות לכותבי המערכת הצנועה של ניבים געש. דב ניימן הנהדר שתמיד מעביר מאמר בזמן.

לעמיר פז על עדכונים חיים מהגנבר אשר פורח ומגדל זנים על סף הכחדה. 

לסיליה קסטין שמספרת אותנו בחוויותה מטיול, ספר וסרט. ללילך ברק שמעירה את עינינו לצמח הקנאביס בעל היסטוריית גידול אי שם בתחילת שנות ה- 40. כתבה מרתקת ממליצה לכם לקרוא. לאפרים ושושי הר נוי ששיתפו אותנו במרק צח מופלא עם קניידלך לחג הפסח. אם בא לכלם לנסות מתכון חדש, המתכון שלהם בהחלט מומלץ.

תודה לראובן אוגורק שמעדכן את החברים בנעשה בקיבוץ.

תודה רבה לשושי הר נוי היקרה על ההגהה. ולכם קוראים יקרים, חברי קיבוץ געש, תודה! מאחלת לכם חג פסח שמח וכשר. תהנו בחיק המשפחה, בטיולים ובחו"ל.

להערות או הארות:

karinafeldman@gmail.com


תגובות לדף זה
תגובה חדשה

עדיין אין תגובות לדף זה.
מוזמנים להגיב!

חסר רכיב