קיבוץ געש
קיבוץ געש
חסר רכיב

ספורט בטלויזיה לא מה שהיה פעם/ מאת עמיר פז

04/05/2019

תקציר הפרקים הקודמים :

1.     פעם היה רק ערוץ 1 בטלויזיה, וצפינו במה ששידר מחוסר ברירה אחרת.

2.     הגיעו ערוץ 2, וערוץ 10, והמבחר גדל, יכולנו להיות קצת בררנים.

3.     הכבלים הגיעו לגעש, ואחריהם חברת הלווין, ואיתם הגיעו ערוצי ספורט ישראליים-5 ונספחיו, ערוץ אירופאי-יורוספורט, ואחרונים חשובים הגיעו הערוצים האמריקאיים – פוקס ספורט ו espn. מבחר הצפיה גדל, והיה למה לצפות.

4.     אי, אס פי. אן היה הראשון שסולק מהממיר, ואחריו סולק גם פוקס ספורט. לצרכני הספורט האמריקאי המושבעים - פוטבול וכדורסל (גילוי נאות : כותב המאמר ואשתו בהחלט נמנים עליהם) כמעט ולא נשאר ערוץ שימלא אחר ציפיותיהם. ערוץ 5 שידר מדי פעם קצת מזה וקצת מההוא.

אי שם בין פרק 2 ל 3, בתחילת שנות התשעים של המאה הקודמת, היו רן ברק ועבדכם הנאמן משכימים קום, ונוסעים לת"א לבית דודו של רן שהיה מנוי של הכבלים, כדי לצפות במייקל ג'ורדן האגדי מלהטט בין הסלים. מאוחר יותר כאמור הגיעו הכבלים גם לגעש ונחסך מאיתנו הצורך לנסוע תל אביבה.

האמריקאים, שכידוע מובילים בכל הנוגע לטכנולוגיית הצפייה בטלויזיה, פיתחו פורמט חדש – צפיה בספורט בשידור ישיר או מאוחר דרך רשת האינטרנט. ראשונה התחילה בכך ליגת הפוטבול האמריקאי, ואחריה הגיעה גם ליגת הכדורסל. בימים אלה ממש מתחילות סדרות הגמר האיזוריות בפלייאוף הכדורסל האמריקאי, שהשנה הוא מרתק במיוח. נכון להיום, הצופה בישראל יכול לצפות בשידורים רק בערוצי 5 למיניהם. כאן המקום לומר, שהכותב מאס מזמן בשדרים ובפרשנים הישראליים, שחלקם עילגים להחריד, וחלקם מרגישים צורך שאיננו בר כיבוש למלא את זמן המשחק בדברת בלתי פוסקת, משל היה זה שידור רדיו, שהצופים אינם רואים את השידור וזקוקים לתיווך תמידי. האמריקאים בוררים בקפידה את שדריהם ופרשניהם, מעבירים אותם הכשרה נכבדה, והתוצאות בהתאם. השידור קולח, ענייני, ומקצועי. בחזרה לערוץ 5, שכאמור סובל מרמה ירודה של שדרות ופרשנות, לא ממש נותן תמורה ראויה. בשנה שעברה קנינו מליגת הפוטבול מנוי שנתי לצפיה בכל המשחקים כולל הפלייאוף, ומה אומר לכם, תענוג צרוף ! אין נדנודים בעברית עילגת וטרחנית, אתה יכול לבחור באיזה משחק לצפות, בשידור מלא ללא פרסומות ופסקי זמן, או בשידור מתומצת שכולל רק את האירועים המעניינים שהיו במשחק. בחזרה לשידורי הכדורסל כיום, נפלה בבית החלטה שבשנה הבאה נקנה מנוי גם לכדורסל האמריקאי, ונוכל לבחור במה ובמי לצפות. יתרון נוסף מבחינתי הוא, שתוצאות המשחקים ידועות לי מראש, וכך אינני סובל מצפיה במשחקים בהם קבוצותי האהובות מפסידות. Win-win

תגובות לדף זה
תגובה חדשה

עדיין אין תגובות לדף זה.
מוזמנים להגיב!

חסר רכיב