קיבוץ געש
קיבוץ געש
חסר רכיב

יפה יקרה שלי/ מאת אסתי ברקן

12/05/2019

יפה יקרה שלי, שלנו,

לא! לא! סליחה – לא יפה סתם – דודה יפה!

גיסה, דודה, חברה – את מושג – את הרבה מעבר, את הרבה יותר! יונתן שלנו העניק לך את השם "דודה יפה" כשאך החל לדבר, וכל חייך כך קראנו לך – דודה יפה – כי יצקת לחיינו בתואר הזה המון המון משמעויות.

לילדים במשפחה היית מגשימת חלומות. כל רעיון שהעלו, כל דבר שביקשו, כל אביזר למשחק, בגד או תפאורה להצגה, לחג, לתחפושת, את ורק את יכולת להמציא, להכין, לתפור וליצור – ועשית זאת באהבה גדולה. כל "הקמה" אצלך הייתה חוויית יצירה והרפתקה. כל גחמה מקטנה ועד גדולה – כולנו ידענו שאצל דודה יפה ניתן להגשימה.

ובשקט שלך, ברוגע, ביכולת ההקשבה וההכלה, בעצה המועילה ללא זיק של ביקורת או שיפוטיות לגבי הרעיון או הרצון, זרמת עם כל מה שהעלינו בדעתנו, ויצרת והגשמת אותו בהתלהבות ושמחה גדולה, ובאהבה שיצקת לעשייה הזו.

בחנוכה איתך, הילדים היו מכינים למפיונים מיוחדים במינם, בפורים – כל רעיון לתחפושת משונה ככל שהייתה, דודה יפה הצליחה לתפור ולהפוך משאלה למציאות, ואיתך בנו בתים צבעוניים מקופסאות קרטון, וקישוטים מיוחדים לסוכות, וכיסויי המיטה האישיים שהכנת לכל אחת לבת המצווה (שאגב שמורים ומשמשים היום את הנכדות) ואני שלא הסכמתי לגדל כלב בבית, היית לי לעזר, ומקום שאפשר לבא אליו לשחק עם הכלב של הדודים כמה שרוצים.


בנסיעותינו הרבות לחו"ל, ידעתי תמיד שתכיני לי מיצירותיך כדי שאביא לחברינו מתנות משמעותיות מעשה ידייך. והייתי כל כך גאה בך על כך! ובשנים האחרונות כאשר הצטרפו למשפחתנו הנכדות האהובות, את בשיא האדיבות, האהבה והנתינה הכנה והאמיתית שלך דאגת להכין להן שמיכות מתחרה, תמונות עם בובונים, צפרדעים ופילים – והכל כל כך מיוחד וייחודי, יפה צבעוני ומושלם – ואלו יהיו להן מזכרת ממך לעד. כל פעם כשבאת לראות אותן הבאת באמתחתך משהו מפתיע שהכנת לכל אחת (הרוכסן הצבעוני, הקשקשן עם החרוזים, הקופסאות הזוהרות ועוד ועוד) וכל דבר כזה היה כפלא בעיניהן כי הרגישו את אהבתך הטהורה בכל מעשייך.

דודה יפה, חיינו הרבה שנים יחד כאן בגעש ולא היינו רק גיסות, היינו החברות הכי טובות, היינו נשות סוד אחת לשנייה. ליבנו היה פתוח אחת לשנייה ויכולנו לשוחח שעות על הכל, הכל, הכל. היה לנו כל כך הרבה במשותף – בחודשים האחרונים נזכרנו הרבה בעברנו כילדות שגדלו בארץ בשנות החמישים, דיברנו הרבה על הורינו ומשפחותינו. שוחחנו על סופרים וספרים כי את אהבת לקרוא, ורק לפני מספר שבועות החזרת לי את הספרים האחרונים שהבאתי לך כשעדיין הצלחת לקרוא – וכל כך שמחתי כשאמרת לי שנהנית מהם.


 דודה יפה, היית אומנית בנשמתך – לא רק אומנית המחט ויצירה, אלא אומנית של החיים! למדת לחיות עם המגבלות הבריאותיות שהעצימו בשנים האחרונות ואמנות החיים שלך אפשרה לך להתמודד עם האתגרים שהחיים בצל המחלה זימנו לך. אמנות החיים שהייתה לך אפשרה לך לנהל את חייך עד יומך האחרון מתוך מודעות, עד שלא יכולת להם יותר.

 

דודה יפה, גיסתי, אהובתי, חברתי היקרה באדם: אנצור בליבי תמיד את דמותך בעלת הלב הענק, הטהור, האוהב, הכנה, התומך, המבין והמכיל! הייתה לי זכות גדולה שהיית חלק מחיי ומחיינו. איננו נפרדות – תמיד תהיי איתי בהרגשות ובמחשבות – את שם ואני כאן – לעולם תהיי איתי. נוחי בשלום ובשלווה ללא כאב ודאגה ואנחנו מבטיחים לשמור לך על המשפחה.

אוהבת אותך, אסתידודה יפה, היית אומנית בנשמתך – לא רק אומנית המחט ויצירה, אלא אומנית של החיים! למדת לחיות עם המגבלות הבריאותיות שהעצימו בשנים האחרונות ואמנות החיים שלך אפשרה לך להתמודד עם האתגרים שהחיים בצל המחלה זימנו לך. אמנות החיים שהייתה לך אפשרה לך לנהל את חייך עד יומך האחרון מתוך מודעות, עד שלא יכולת להם יותר.

 

דודה יפה, גיסתי, אהובתי, חברתי היקרה באדם: אנצור בליבי תמיד את דמותך בעלת הלב הענק, הטהור, האוהב, הכנה, התומך, המבין והמכיל! הייתה לי זכות גדולה שהיית חלק מחיי ומחיינו. איננו נפרדות – תמיד תהיי איתי בהרגשות ובמחשבות – את שם ואני כאן – לעולם תהיי איתי. נוחי בשלום ובשלווה ללא כאב ודאגה ואנחנו מבטיחים לשמור לך על המשפחה.

אוהבת אותך, אסתי

תגובות לדף זה
תגובה חדשה

עדיין אין תגובות לדף זה.
מוזמנים להגיב!

חסר רכיב