קיבוץ געש
קיבוץ געש
חסר רכיב

דבר המערכת/ מאת קרינה פלדמן

16/06/2019

אנו נמצאים אחרי חודש אינטנסיבי של פעילויות תרבותיות בקיבוץ ובארץ. חגגנו את אירועי יום העצמאות ואת חג השבועות כקהילה חיה, רעננה ופעילה מאוד. לדעתי, חג השבועות היה אחד מהחגים היותר מוצלחים שחווינו. צוות החג עמל וטרח לייצר חג מקסים ששיתף המון חברים וילדים. מחמם את הלב לראות כיצד אנשים לוקחים חלק בהפקה של החג, תורמים מזמנם ויוצרים כמה שעות מושקעות ומהנות יחד. בלטה לעיניי העובדה, שחלק קטן מהדיירים של "צוקי ארסוף" גם נתנו את תרומתם לחג בשירה במקהלה וריקוד בשבעת המינים.

דבר נוסף שמאוד בלט עבורי, הנו תרומתה הרבה של רותי כץ- צרפתי לפעילות החגים. רותי סוחבת, מקשטת, מארגנת, מסדרת, מנקה, מרימה, מטאטאה כאילו זה החג הראשון שלה כאן. עם התלהבות בעיניים ועשייה נמרצת, חברים יקרים (בעיקר הצעירים שבנינו) יש לנו הרבה מה ללמוד מרותי. רוח ההתנדבות שלה, מזכירה לנו איך יצרו כאן את המקום הנפלא הזה שנקרא "געש". ובכלל מהי רוח התנדבות.

ניגשתי אלייה בסיומו של חג העצמאות, ראיתי אותה עם מטאטא ביד, השעה היתה 22:30, עוברת על רצפת המועדון, ראיתי את העייפות על עינייה, פניתי אליה, "רותי מדוע את עושה זאת"? עזבי תני לצעירים לעשות" והיא חייכה אליי במבט עייף אך כל כך מרוצה ואמרה "או זה בסדר, אני כבר מסיימת" ומיד החליפה נושא, נותנת לי הרגשה שזה באמת בסדר מבחינתה , זה חלק מחייה בקהילה.

אז שאפו לרותי על העשייה המבורכת!

ב-14.6 נערך מצעד הגאווה השנתי בתל אביב. אל המצעד הגיעו כרבע מיליון בני אדם להשתתף ולהזדהות עם הקהילה הגאה. כמי שזכתה לצעוד באירוע הגאווה הראשון שנערך כאן בארץ, אני נרגשת מהמספרים העצומים שהגיעו. מכמה אלפים שצעדו בשנים הראשונות של המצעד להגיע לשנת 2019 עם רבע מיליון צועדים, זה בהחלט אירוע מרגש. מה שבעצם הכמות מנסה לומר, זה שהגיע הזמן שבמדינת ישראל, הקהילה הגאה תקבל זכויות שוות לכל אחד במינו. וכל זה ייקרה, ברגע שמי שמנהל את המדינה, יבין שאין שום הבדל בין העדפת מין כזה או אחר לזכויות בין בני אדם שווים. כולנו בני אדם. כולנו שווים. ואני גם מחזיקה בדעה, "שכולנו אחד!"


צבעי הקשת שמסמנים את הקהילה הגאה, מדגישים לנו, שלכל אדם ישנו הצבע שלו, כל אדם מחזיק בשדה האנרגטי שלו אשר מתהדר בצבעי הקשת.

כל צבע הנו יחיד ומיוחד וביחד יוצרים קשת שמחברת אותנו ויוצרת פלטת צבעים שזורמת בהרמוניה.  בואו נתפלל ליום שבו, הממשלה שתנהיג את המדינה תשכיל לחבק אליה את כל צבעי הקשת במתן זכויות שוות לכל אדם באשר הוא הנו.

תודה לכם כותבים יקרים, דב ניימן, סיליה קסטין, עירית פאוסט, רווית רותם, רבקה רובינשטיין על הכתיבה. תודה לשושי הר נוי על ההגהה.

חופשת קיץ נעימה ומהנה!

karinafeldman@gmail.com


תגובות לדף זה
תגובה חדשה

עדיין אין תגובות לדף זה.
מוזמנים להגיב!

חסר רכיב