קיבוץ געש
קיבוץ געש
חסר רכיב

משולחן מנהל קהילה/ מאת ראובן אוגורק

10/05/2019

מי היה מאמין אבל אני כבר עובד בגעש כחצי שנה, הזמן עף כשנהנים. נראה לי שאנחנו מתחילים להכיר, אני אתכם ואתם אותי. למרות שלא הייתי נוכח סיפרו לי שטקסי יום הזיכרון היה מאוד מכובד ויום העצמאות היה מדהים עם השתתפות המונית. ועל כך מגיע להודות מכל הלב למארגנים ולגלי ודפנה.

חודש אפריל היה חודש גדוש אירועים, מאוד אינטנסיבי. 

בענף התשתיות קיבלנו מספר החלטות בעיקר בשיפור פני המחנה שחלק מהן כבר התחלנו לבצע וחלק נתחיל בביצוע בחודשים הקרובים:

  •   בעקבות התחממות המצב מבחינה ביטחונית החלטנו לבדוק מה מצב המקלטים בקיבוץ כשמטרתנו להביאם למצב תקני. ביצענו מכרז בין כמה חברות המתמחות בעבודות מסוג זה ובימים האחרונים סגרנו עם חברה שתתחיל בעוד כמה ימים לעבוד בשלושה מקלטים, בשלב ראשון, המקלט שליד עפרוני, השני ליד הכוורות, והשלישי הדו-קומתי. בנוסף ממש באותו עניין החלטנו לרכוש שתי מיגוניות אחת לבית תינוקות ואחת לעפרוני.

·         ביצענו בדיקת סדקים במדרכות ובשבילים באזורי המגורים והגנים. לאחר הבדיקה החלטנו לטפל בכל הסדקים והבורות ובימים אלה ממש התחילה חברה לעבוד על שיפוצם.

·         בנושא אחר, לאחרונה היו מספר מקרים של נשיכות על ידי כלבים וכן נמשכת התופעה של כלבים שמשוטטים חופשיים בקיבוץ ועושים את צרכיהם על הדשאים, המדרכות  ובגינות , מבלי שיהיה מענה הולם מבעליהם. אנו מבקשים מהחברים  בעלי הכלבים לקחת אחריות על כלביהם !!לשמור עליהם, ולאסוף את צרכיהם

הודענו למחלקת הפיקוח של מועצה האזורית והיא תגביר את האכיפה, שימו לב בבקשה.


שלוש הודעות נוספות:

  • בגיל הרך: שיפצנו את המשרד של ענת ויעדנו חלק ממנו למרחב חדש בו החל מחודש ספטמבר 2019 יפתח מרכז למפגש של אימהות /אבות ותינוקות. המרחב ינוהל ע"י ענת, ובו יתקיימו מפגשים של אימהות/אבות לאחר לידה לפני כניסת התינוקות למערכת הגיל הרך. שם יוכלו אימהות/אבות לשתף, לחלוק, ולהתייעץ. המפגשים הללו ינוהלו על ידי גלי שקד וענת ובהמשך ישתתפו גם סנדרה ורוזיטה.

·         אנו רוצים להתחיל להפעיל את התנועתון שיש במשרדי הגיל הרך מחודש יולי. תחילה נפעיל אותו פעמיים בשבוע משעה 16:00 -17:00 כשהפעילות תהיה מיועדת לילדים עד גיל שלוש.

·         כפי שכבר פרסמנו בעבר התחלנו לעבוד בגיל הרך עם "מחוסגן" ותינוקות שמתחילים את קליטתם בבית התינוקות בימים הללו יהיו חייבים להיות מחוסנים. וכמובן שגם בכל יתר המסגרות החינוכיות עד גיל 3.

·         החלטנו שבשנה הנוכחית נבצע החלפת גגות אסבסט בבית תינוקות ובברוש.

  • מועצה אזורית: מחודש מאי תתחיל לעבוד עם הקיבוץ  עובדת סוציאלית מהמועצה. תחילה תעבוד 4 שעות חודשיות בעיקר עם ממלאי תפקידים אך לא רק. תפקידה לעזור לנו להפנות את החברים לשירותי הרווחה הרלוונטיים ולעזור לנו לנצל בצורה מיטיבה את המשאבים בתחום הרווחה שהמועצה מפעילה.

 

 

זה הכל בינתיים מקווה שתיהנו בשבוע הבא בפסטיבל המוזיקה .

שיהיה לכם שבוע טוב!

 

 

 


כג


תגובות לדף זה
תגובה חדשה

עדיין אין תגובות לדף זה.
מוזמנים להגיב!

חסר רכיב