קיבוץ געש
קיבוץ געש
חסר רכיב

זיכרונות ילדות מגעש/ מאת נגה לביא שלגי

04/08/2019

זכרונות ילדות כמו פסיפס נוסטלגי של תמונות בראש מפנינת חמד לצד הים התיכון. תמונות של רגעים תמונות של אנשים אל מול הכחול והרוח .זוכרת את רעש הים הנעים אך גם בלילות סוערים רעשי גלים רועמים.

זוכרת עליקסם בטרקטור עם הסיפור על קום הקיבוץ ששמענו שוב ושוב, זוכרת את סיר הדולסה דה לצ׳ה עם הריח המתוק והטוב, ,זוכרת טיולים רבים בטבע נפלא בביצה, בגבעות , בים ובשדות עם כובע טמבל וחיוך רחב, הליכות ברגל על חוף הים עד ספינת המעפילים "סער" ועד וינגייט עם שיר מתנגן ולחן שובב, "קטרים באים" על הדשא לקראת בין ערביים, הליכות מרוגשות למתפרה עם הכפתורים והבדים היתה שם הרגשה של יצירה, הליכה לסנדלריה, מקום בו הזמן כאילו עצר מלכת ואנחנו בתוך אגדה, זוכרת קטיף אבוקדו ואפרסמונים, בוטנים בתנור שרק לפני רגע נאספו מהשדה, פרחי השעווה עם ריחם המשכר שאהבנו כל כך לשזור לזר, זוכרת את שמחת יום העצמאות המסורתי. את ההכנות במפעל בהתרגשות לקראת חג פסח או ראש השנה, את דודו שר על הטרקטור,  את טעמם המתוק של האביטיחים שחולקו ברמפה, זוכרת את התמימות והפשטות את היחד על כל משמעויותיו ורבדיו.

זכרונות ילדות קטנים כמו פסיפס נוסטלגי של תמונות בראש מפנינת חמד, קיבוץ לצד הים התיכון תמונות של רגעים תמונות של אנשים אל מול הכחול והרוח .

זוכרת את בית הילדים לפני השינה,   שעת קריאה עם תה חם , חורפים קרים עם הגב לתנורי הנפט, את נגינת הפסנתר החגיגית ביום שישי בחדר האוכל, את ליל השימורים בשבועות לילה של ציורים , את בובות העיתון של פורים ועוד ועוד ועוד.

רגעים ותמונות זכרונות ילדות כפלקט ילדותי שהופך לברכת יום הולדת והודיה גדולה על אותן השנים על ערכים שקיבלנו על כל הטוב והמשמח וגם על  ההתמודדות סביב חיי הקהילה והחיים במודל הקיבוצי השלובים אלו באלו למארג אנושי ממנו צמחתי ולמדתי. שלושת ילד מתחנכים בקיבוץ וגם על כך אני מודה.

מאחלת לך קיבוצי היפה שלום ושלווה תמיד תשאר עבורי פינת חמד בועה קיומית של זכרונות ותמונות ילדות נוסטלגיים שמחממים את הלב ומשרים תחושה של בית. מאחלת חברות איש לרעהו כאדם לאדם , שפע הצלחה התפתחות וצמיחה , שילוב מוצלח בין חדש לישן הסתכלות קדימה אל החדש והמתהווה יחד עם חיים מלאים ושמחים מההווה. מכל היש הרב  מהטבע המופלא הסובב את הקיבוץ, מהאויר הפתוח לנשימה מהירוק הרב והכחול.

תגובות לדף זה
תגובה חדשה

עדיין אין תגובות לדף זה.
מוזמנים להגיב!

חסר רכיב