קיבוץ געש
קיבוץ געש
חסר רכיב

משולחן מנהל קהילה/ מאת ראובן אוגורק

05/08/2019

תקופה מאוד עצובה עוברת על קהילת געש עם מותו של רדי. לא הכרתי את רדי באופן אישי אבל רק לקרוא ולשמוע מהחברים אודותיו גורם לי להרגיש עצבות עמוקה,  ושכל יתר האירועים שעברו בחודשים האחרונים מתגמדים ומאבדים חלקית ממשמעותם. אני מצטרף לכאב המשפחה ונעשה את כל מה שניתן לעזור ולתמוך בהם בימים קשים אלו.

במעבר חד, בכל זאת חודשי יוני-יולי, כמו קודמיהם היו גדושים אירועים ועשייה. במחצית יוני אירחנו את ההפנינג  הראשון לילדים ונוער בעלי צרכים מיוחדים שנעשה במועצה. האירוע עצמו היה מדהים, חברים התנדבו והפעילו כל מיני תחנות ופעילויות מתאימות לילדים ולנוער, כגון, פינת יצירה מחומרי טבע, מכירה של מיצים טבעיים מיוצרים ע"י ילדים והוריהם, מכרו פיתות שיצאו ישר מהטבון, היו סדנאות בנושאים שונים ומשונים ביניהן, בלונאות, קעקועים, בועות סבון וכו'. בסוף נהנינו גם מהשירה של נטלי גבע הר נוי ובקיצור היה ממש כיף.

לפי דעתי אירוע כזה מעבר למה שנותן לילדים, תורם המון לקהילה, לכן אולי אפשר להפוך אותו למסורת קבועה.

זה המקום להודות לנועה טמים על הריכוז של ההפנינג ולאיריס וייסמן שעזרה ודחפה המון כדי שנקיים אותו.

תקנונים: בשבועות הקרובים יגיע לדיון באסיפת הקיבוץ נושא חשוב מאוד שהוא תקנון הסיעוד של געש. אני קורא  לחברים להגיע לדיון ולהיות מעורבים כדי להבין את המשמעויות העמוקות של כל המהלך. הנהלת הקיבוץ מעוניינת לחדש את ההחלטות ולהכניס סדר בנושאים של הערבות ההדדית.  כאן על החברים להחליט על תקנון שמתייחס לכל האוכלוסייה ומבוסס על המציאות הביטוחית החדשה (מציאות שבה יש מתי מעט הסכמים קבוצתיים) וגם על הניסיון של הרבה קיבוצים אחרים שאימצו את המודל שיוצג באסיפה. התקנון כבר עבר כמה סבבים, בצוות סיעוד עצמו וגם במזכירות.

חינוך חברתי: מתחילת חודש יולי התחילה לעבוד כמנהלת החינוך החברתי בגעש דבי חסיד. צוות האיתור בחן מספר מועמדים ולא היה קשה לבחור בדבי ובחיוניות שלה למילוי התפקיד הכל כך חשוב לקהילה כגעש הרואה בחינוך אחד מאבני היסוד העיקריים,

אנו רוצים לאחל לדבי בהצלחה בתפקיד החדש . בשם חברי הקהילה כולה, זה המקום להודות לאיריס על סיום תפקידה, תפקיד לא קל ושהיא ביצעה במלוא הרצינות והאחריות. ברצוני לאחל לה בהצלחה בלימודים.

בגיל הרך: כפי שכבר פרסמנו בעבר התחלנו לעבוד בגיל הרך עם "מחוסגן" ותינוקות שמתחילים את קליטתם בבית התינוקות וכמובן גם בכל יתר המסגרות החינוכיות עד גיל    3 יהיו חייבים להיות מחוסנים.

בתחום הביטחון, לאחר שהחלטנו לרכוש שתי מיגוניות אחת לבית תינוקות ואחת לעפרוני, התבשרנו שאין לחברה מתקנים כאלה במלאי ואספקתם תתבצע בעוד כשלושה חודשים. בנוסף כל התוכנית לתקנן את יתר המקלטים הוקפאה מכוון שקיבלנו הודעת עצירה של כל תוכניות המיקלוט מפיקוד העורף. הסיבות עמם.

מדרכות ושבילים פנימיים: כפי שהודעתי לכם בדף הקודם לאחר בדיקת הסדקים והבורות במדרכות ובשבילים הפנימיים של הקיבוץ, תיקנו את רובם. נותרו רק מספר מקומות בודדים בהם לא הספקנו, ונותרה לבצע עבודה יותר גדולה באזור שגובל צפונית עם שכונת התות, אזור שמוצף כמעט כל חורף. ככל הנראה נבצע את העבודה בעוד כחודש/חודשיים.

מועצה אזורית: עידית העובדת הסוציאלית החדשה מטעם המועצה החלה לעבוד  בגעש פעמיים בחודש.  נפגשה עם כמעט כל הגורמים הרלוונטיים של הקיבוץ (ו. רווחה, רכזת ו. בעלי צרכים מיוחדים, רכז ו. יעוץ וכו') . בשלב זה בכל מקרה שמישהו ירצה להיפגש איתה  מוזמן  לפנות אלי ואני אצור את הקשר עמה. 

כפי שבטח שמתם לב קיבלנו מהמועצה מתקני ספורט חדשים. הם ממוקמים ליד מגרש הכדורסל והחליפו את אלה שהיו קודם ושלא היה להם תקן. בואו לנסות אותם.

זה הכל בינתיים. נשתמע בחודש הבא.


תגובות לדף זה
תגובה חדשה

עדיין אין תגובות לדף זה.
מוזמנים להגיב!

חסר רכיב