קיבוץ געש
קיבוץ געש
חסר רכיב

ברכה לותיקים לכבוד חג ה- 65

05/10/2016

05.07.1951-05.07.2016
מייסדים שלנו יקרים מאוד, שכבת הותיקים והביניים
"ונמשכת שיירה מן המאה שעברה..."
ככל שהשנים עוברות ואני מתבגרת, אני מוצאת עצמי חושבת יותר ויותר על מפעל החיים האדיר, הייחודי, יוצא הדופן שהקמתם אתם כל אחת ואחד מכם ב – 10 אצבעותיו.
על המהפכנות העצומה שמצאתם בתוככם, נערים צעירים מבתים טובים, ממדינות רחוקות בהן לא היו מחסור ומצוקה ממשיים. נכון שההורים של כולכם, ללא יוצא מהכלל, היו בעצמם מהגרים, שנפרדו ממשפחות שורשיות וגדולות ונשארו ללא ספק עם חלל גדול, בטח ובטח בצילה הנורא של השואה.
ודווקא נוכח זה, אני שוב חושבת ומשתאה איזו עוצמה ותעוזה היתה לכם- בנים להורים שכבר נקרעו ממשפחותיהם פעם אחת ואתם בכח הנעורים והאידיולוגיה ועם רוח גבית של ההתעוררות הציונית, הצטרפתם לתנועת הנוער "השומר הצעיר", הלכתם להכשרות והגשמתם, בלי טיפה של ציניות, הגשמתם חזון ענק. עזבתם, כשם שעשו הוריכם, את הילדות והנעורים מאחור, עליתם לאניה והפלגתם אל הלא נודע, אל השממה, אל החולות.
אני חושבת על כל זה וזה ממש לא נתפס, זה מעורר הערצה וגאווה "וואו", איך העזתם, איך עשיתם זאת ?! ובמקביל מתעוררת ההכרה על הזכות החד פעמית שהיתה לכם לברוא יש מאין. דבר שמעטים בעולם זוכים לו.
אתם צעירים חדורי אמונה ורצון, ילדים מפונקים ארגנטינה, ברזיל, קובה, מקסיקו, אורוגוואי, מקימים במו ידיכם את הבית הזה – את הקיבוץ שלנו, את תבנית נוף מולדתינו, את געש, הקיבוץ היפה ביותר בעולם, עם האנשים היפים ביותר בעולם, עם החוף והנוף היפים בעולם מעל הצוק המרהיב אל מול השמש השוקעת בים.
המחיר האישי והוויתורים שכל אחת ואחד מכם שילם הוא לבטח עצום. היו מתחים, וויכוחים, חיכוכים והרי אף אחד אינו חף מטעויות, אך אתם למען מפעל החיים הקיבוצי, למען הגשמת החזון, למען הבית, השכלתם להמשיך יחד מאוחדים בתקופות קשות יותר ופחות.
איפשרתם לנו, דור הבנים, להתפתח ולצמוח בבית חם ואוהב, בית שמיקם אותנו הילדים בחשיבות עליונה. תמיד באהבה, תוך חשיבה ואמונה. עבורי ועבור כולנו, הבנים, לא חשוב היכן נהיה ומה נעשה, הבית במובן העמוק והאמיתי ביותר הוא געש שלנו וגעש הוא אתם אתם זה הבית שלנו. כל מפגש איתכם, כל חיוך ושלום הם בית חם, מלטף ואוהב.
עברו 65 שנים ומפעל חייכם משתנה לנגד עיניכם, כמו גם דברים נוספים.
אני בטוחה שלחלקכם השינויים האלה לא קלים.
לכן, כל–כך כל–כך חשוב לנו בהזמנות באמת חגיגית ומרגשת זו לעצור רגע משגרת היומיום, להישיר מבט לכל אחת ואחד מכם ישר בעיניים ולהדגיש בפניכם עד כמה כל מה שעשיתם בשבילנו הבנים לא מובן לנו מאליו כלל וכלל. כמה אנחנו נפעמים, נרגשים ומודים לכם, על שבזכותם התפתחנו וגדלנו בקיבוץ, במפעל החיים יוצא הדופן, הייחודי הזה שאין שני לו בעולם כולו.
כל זה אך ורק בזכותכם, בזכותכם, בזכותכם וכמובן גם בזכות היקרים לנו שכבר לא איתנו פיזית אך נוכחים בתוכנו כל העת במעשה החיים עצמם.
אנחנו מכירים ומוקירים לכם תודה ענקית שמילים לא תוכלנה לתאר
מי יתן וההתבגרות והזקנה שלכם תהיה מלווה בהרבה בריאות ועטופה בכבוד, באהבה וברגישות מירביים מצידינו הבנים – כי מגיע לכם יותר מכל.
מודים לכם ואוהבים אתכם מאוד מאוד!!!!
הבנים
חסר רכיב