קיבוץ געש
קיבוץ געש
חסר רכיב

סיכום מזכירות 18 שנת 1999

07/12/2006
סיכום ישיבת מזכירות
סיכום ישיבה מס' 18 מיום 2.6.99

1. אישור פרוטוקול מישיבה מס' 17 מיום 26.5.99 - אושר ללא הערות.

2. אישרור תקנון הוותק - אושר. יובא לשיחת הקיבוץ.

3. גיוסים לטיול לירדן - פניית חוג המשוטטים לגיוסים עבור טיול בירדן, כ100- שעות. הגיוסים: במפעל ובחמי געש - אושר. יש לקחת בחשבון שחבר שלא ישלים את מכסת הגיוסים עד מועד הטיול יחוייב בתקציבו האישי בהפרש.

4. הלל רבין - פניית געש מפעלי תאורה להמשך עבודתו של הלל במסגרת של יום בשבוע עד תאריך 31.12.99 - לא תשולם להלל משכורת. עבודתו תהיה במסגרת ההתחשבנות על אחזקת הילדים. - אושר.

5. גלית דור - הוספתה לרשימת המשתלמים - אושר.

6. ליאת ברקן - הפסקת הסדר לימודים. נרשמה הודעתה על עזיבת הקיבוץ.

7. אמיר סקיבה - נרשמה הודעתו על יציאה לחופשת צעירים.

8. דיון עם עמוס ספיר - על המצב הכלכלי בעקבות מכתב התפטרותו
מהנושאים שעלו בדיון:

המטרה: העלאת רמת האיכות החיים תוך מתן יציבות ובטחון לחברים ויצירת מקורות לפיתוח וקידום העסקים.

א. כיווני ההתפתחות:
לדעתו של עמוס ספיר יש לפעול לתכנון כולל של הנדל"ן ממערב לכביש החוף - הליכה בשותפות עם חברה ציבורית גדולה בעלת מוניטין, פיתוח התעשייה, התיירות ושירותים נוספים. יש צורך להכניס מערכות בקרה וביקורת באופן רחב על מנת לקבל תמונת מצב אמיתית. לגעש יש סיכויים לפרוץ קדימה משתי סיבות עיקריות: הנדל"ן והמיקום הגיאוגרפי.

ב. לדעתו של עמוס החלפת התפקידים בקיבוץ באופן כל-כך רחב בתקופה כל-כך קצרה, מהווה משגה ויש להיערך לנושא בהתאם.

ג. יש להמשיך במבנה ההנהלה הכלכלית עם יו"ר על מנת ליצור מצב שישנו גורם שיכול לראות ולכוון את הדברים ואת הפעילות הכלכלית והעוסקים בה באופן יותר רחב, כולל ומקצועי.

ד. לדעתו ולהערכתו של עמוס אחד המועמדים לתפקיד רכז המשק אינו מתאים מקצועית לתפקיד (אינו מבין בכלכלה ועוד), ובחירתו המסתמנת מסכנת את קשרי החוץ של הקיבוץ ואת המהלכים הכלכליים והעיסקיים שבעיצומם נמצא הקיבוץ בימים אלה.

ה. נרשמה הסתייגות מהערכתו של עמוס לגבי המועמד שצויין, והובאה תקווה שלקיבוץ התבונה לבחור כרכז המשק את המועמד הראוי והמתאים ביותר מבין המועמדים.
משתתפים: ערד סלוצקי, חיים מדבייר, נורית אחרק, אופיר סיטרין, מירב סלוצקי, אורה קוגלר, יוסף כץ, רחל הדר, שולה ברק, שמעון אלימלך, אוריאל אבני, אסף ציקמן, חנן רוגלין.
חסרים: דני קלינה, אפרים הר-נוי, אסתי ברקן.
רשם פרוטוקול: חנן רוגלין.
חנן רוגלין
מזכיר הקיבוץ
חסר רכיב