קיבוץ געש
קיבוץ געש
חסר רכיב

ברכת מזכיר הקיבוץ לרה"ש תשס"ו

03/10/2005
ברכת מזכיר הקיבוץ לרה"ש תשס"ו

 

לכל החברים, משפחותיהם ואורחינו -חג שמח!

 

גם השנה (כמו בשנים שחלפו) אנו מתכבדים ליהנות מערב חגיגי, תרבותי ומהנה בו חוגג קיבוצנו את השנה החדשה. תודות לכל המארגנים שבמשך שנים רבות, טורחים על הפקת אירועי החג האיכותיים המאפיינים את געש כקיבוץ, המקיים מסורת תרבותית עשירה .

 

לאחר שהשנה שחלפה התאפיינה בהמשך המלאכה המורכבת של ביסוסו הכלכלי של הקיבוץ, לה היו שותפים חברים רבים, עומדות בפנינו בשנה הנכנסת, משימות חברתיות וכלכליות רבות וחשובות. לצורך השגתן עלינו לפעול בשיתוף פעולה וגילוי מחויבות ואחריות ציבורית ואישית.

 

בשנה זו אני מקווה שנוכל להמשיך ליישם את החזון הקהילתי המתגבש במסגרת מהלך השינוי באורחות החיים בגעש. חזון זה, יכלול את המרכיבים המרכזיים הבאים, שיהוו רקע להתפתחות געש בהמשך:

 

המשך הטיפול בהבטחת איכות חיים, מעוגנת במקורות יציבים – לכלל החברים, ובפרט לשכבות המבוגרות, לחברים הנמצאים בקשיים ולאוכלוסייה בעלת צרכים המיוחדים.

 

יצירת אווירה המעודדת קליטה והתבססות של השכבות הצעירות, באמצעות הרחבה וביסוס של מערכות חינוך, ובריאות האיכותיות, והיצע הולם דיור ותעסוקה.

 

שיפור רמת בטחון החברים ועיגון זכויותיהם, שנצברו בעמל רב לאורך שנים רבות.

 

העמקת האיזונים הנדרשים, בין טובת החברה והיתרונות שהיא יוצרת, לחיזוק מגמת הפתיחות והבנה של רצון וצרכי הפרטים המרכיבים אותה.

 

ולסיום, בנוסף לדאגה לקידום ופיתוח הקיבוץ, אני מקווה שנדע (כבעבר) לחזור להיות גורם משפיע ומוביל בחברה הישראלית, הזקוקה לכל כח חיובי בנמצא, במטרה לעודד - התפתחות של חברה חיונית וצומחת, ולבסס - חזרה ליציבות ושפיות כחברה מוסרית ובריאה.

 

שתהיה לכולנו שנה רגועה, שנת בריאות, שגשוג ושלום.

 

 שנה טובה

 ערד סלוצקי

מזכיר הקיבוץ

 


חסר רכיב